nutritionaltherapy

تغذیه (Nutrition)

واحد تغذیه انستیتو سلامت دکتر مجلسی در راستای اهداف مرکز،مسئولیت اصلاح تغذیه مراجعین را بر اساس بیماری ، مزاج ، و شرایط سنی ، فصلی و اقتضای پروتکل درمانی بر عهده دارد.

متناسب سازی غذا  بر محور اصول طب رایج ، طب سنتی ، طب چینی انجام میگیرد.

بیشتر مردم بر این باورند که مراجعین به این واحد صرفا بیماران مبتلا به اضافه وزن یا کمبود وزن هستند و یا حداکثر بیماران مبتلا به اختلالات متابولیک نظیر دیابت ، در صورتیکه بر اساس نگرش این مرکز ، تمامی مراجعین برای بخشی از تضمین سلامت خود و رسیدن به وضعیت ارمانی نیازمند متناسب سازی برنامه غذایی خود با شرایط موجود می باشند.

در این واحد متخصص مربوطه پس از بررسی بیمار از نظر اختلالات تغذیه ای از جمله کمبود های املاح ، ویتامینها ، کالری و …. عادات غذایی بیمار را بررسی کرده و برنامه غذایی وی را به لحاظ زمانبندی صرف غذا ، نوع و نحوه ی  انتخاب مواد غذایی ، وطریق اماده سازی و تهیه آن به مراجع اموزش میدهد.

پروتکل های ویژه بیماران چاقی برای کاهش وزن نیز جز برنامه های این واحد میباشد.

اموزش تغذیه بیماران مبتلا به اختلالات متابولیک مانند دیابت، یا فشار خون یا پوکی استخوان به شکل انفرادی و گروه درمانی از دیگر برنامه های واحد تغذیه انستیتو سلامت میباشد.

تلفیق توانمندی های طب سنتی ایرانی و طب سنتی چینی در این حوزه با پتانسیل های طب مدرن اثر بخشی توصیه های درمانی این واحد را تقویت کرده است.