201692692840405660a
طب سنتی
مهر 21, 1395
1422642595525
رفع مشکلات بارداری با کمک طب سنتی
مهر 26, 1395

ماساژ یومی هوتراپی (درمانی) ماساژ ژاپنی

504f9c5f69518a83cbff16bcf2c6ed02

ماساژ یومی هوتراپی (درمانی) ماساژ ژاپنی

این سبک کاربرد درمانی داشته و با انجام تکنیک های عمقی, یکی از متد های علمی و کاربردی است که می توان نسبت به رفع مشکلات اسکلتی عضلانی از این طریق اقدام نمود. یومی هو روش نوین در طب کل نگر شرقی است که با بهره گیری از طب فشاری (شیاتسو) , ماساژ چینی, کایروپراکتیک و استیئو پاتی و .. به روشی بی نظیر تبدیل شده است.

ماساژ سوئدی(با روغن)

ماساژ سوئدی با روغن انجام می شود و به وسیله تکنیک هایی به عمق عضلات نفوذ می کند در این روش ماساژ, جریان خون به سمت قلب سرعت گرفته و باعث دفع اسیداوریک و اسید لاکتیک می شود. با انجام تکنیک های ماساژ سوئدی قابلیت ارتجاعی- لیگامنت ها(رباط ها) , تاندون ها ,(زردپی) بیشتر می شود. این روش آرامش بخش بوده و می توان از روغن های گیاهی با فوائد و خواص درمانی خاص استفاده نموده تا اثر بخشی بیشتری داشته باشد.

ماساژ شیاتسو

بر روی نقاط طب سوزنی انجام می شود و اصطلاحا به آن طب فشاری نیز گفته می شود با این روش بر روی نقاط با مالش ,فشار, تکنیک ها پیاده سازی می شوند.

ماساژ سنگ داغ

نوعی ماساژ آرام بخش عمیق است که با نوعی سنگ آتشفشانی که در آب گرم حرارت دیده و در روغن غلتانده می شود مورد استفاده قرار می گیرد.در ابتدا سنگ های داغ در سایز های مختلف بر روی چاکراها و نقاط حساس بدن قرار گرفته تا انرژی به عمق عضلات دارای تنش ,نفوذ نماید. گرما و وزن سنگ ها تاثیر بسزایی در نرم شدن بافت آن ناحیه دادرد و فشار و انقباضی و سفتی عضلات را از بین می برد. چیدمان سنگ ها بر روی ستون فقرات باعث آرامش و تسکین سیستم اعصاب مرکزی می شود.

ماساژ کشش

تکنیک ها در این سبک ماساژ با استفاده از کشش مثبت و فشار ملایم در مسیر و امتداد خطوط انرژی اجرا می شود, این نوع ماساژ به حرکات نزدیک به یوگا تشبیه شده است که در تمام عضلات بدن کشیده شده و مفاصل نیز بازو بسته می شوند.

ماساژ ورزشی

ماساژ ورزشی یکی دیگر از روش های ماساژ است که برای ورزشکاران تاثیر فراوان دارد.این سبک ماساژ می تواند قبل از مسابقه , حین مسابقه , و بعد از مسابقه کاربرد داشته باشد, بخشی از تکنیک ها در این روش با روغن انجام می شود که به ماساژ گیرنده کمک می کند تا گرفتگی های عضلانی سریعتر باز شده و کار خود را به نحو احسن انجام دهد.

ماساژ رفلکسولوژی: (ماساژ کف پا, کف دست, و لاله گوش)

رفلکسولوژی روشی است تاثیر گذار بر سیستم های داخلی بدن با کار بر روی نقاط مورد نظر در کف پا, کف دست و لاله گوش. این نوع ماساژ علاوه بر آرام بخش بودن, جنبه درمانی نیز دارد.

ماساژ روغن معطر و حوله داغ

به منظور تسکین دردهای موضعی و باز شدن گرفتگی های عضلانی

ماساژ دیپ تیشو

ماساژ عمیق و محکم است برای باز کردن گرفتگی های شدید و مزمن عضلانی موثر می باشد, نوشیدن آب بعد از ماساژ دیپ تیو جهت رفع اسید لاکتیک بین عضلات از اهمیت بسیار بالایی برخوردار بوده و عدم نوشیدن آن در ماساژ دیپ تیشو ممکن است طی روزهای بعد از ماساژ منجر به احساس درد گردد.

ماساژ دیپ تیشو برای افرادی که نخستین با ماساژ را تجربه می کنند توصیه نمی گردد.

ماساژ صورت و پاکسازی

در این روش , تکنیک های تخصصی ماساژ بر روی صورت انجام می شود. با انجام ماساژ رفع چین و چروک پوست صورت , تقویت عضلات , شادابی و طراوت در چهره نمایان می گردد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

هجده − هشت =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>