504f9c5f69518a83cbff16bcf2c6ed02
ماساژ یومی هوتراپی (درمانی) ماساژ ژاپنی
مهر 22, 1395
untitled12-1-copy
دمنوشهای مناسب فصل زمستان
آبان 5, 1395

رفع مشکلات بارداری با کمک طب سنتی

1422642595525

رفع مشکلات بارداری با کمک طب سنتی

 در دوران بارداری یبوست, تهوع, تورم پاها,نفخ شکم, لک بینی و خونریزی خفیف به سراغتان خواهد آمد برای پیشگیری و درمان این عوارض می توانید از روش های مختلفی کمک بگیرید طب سنتی توصیه های مختلفی در این زمینه برایتان دارد برای مقابله با تهوع صبحگاهی، التیام مشکلات زنانگی و تورم در بارداری پیشنهادات طب سنتی را برایتان آورده ایم .
دوران بارداری حساس ترین بخش زندگی یک خانم است که باید برای پشت سر گذاشتن آن آگاهی های لازم کسب شود.

اغلب خانم ها در این دوران حالت های متفاوتی ازجمله یبوست، تهوع، تورم پاها، نفخ شکم، لک بینی و خونریزی خفیف و… را تجربه می کنند که اغلب برایشان نگران کننده و غیرقابل تحمل است.

به گزارش آکاایران: دکتر سیدمهدی میرغضنفری، پزشک و متخصص فیزیولوژی و عضو هیات علمی دانشگاه علوم پزشکی ارتش  می گوید از دیدگاه طب سنتی و نوین یک خانم باید در دوران بارداری پرهیزهایی انجام دهد تا دچار علائم ناخوشایند این دوران نشود.

او با اشاره به این که یبوست از جمله علائم شایع و آزاردهنده ای است که در دوران بارداری بیشتر و به کرات اتفاق می افتد و عوارض بیشتری نسبت به ایام غیر بارداری دارد، می گوید: در این دوران به واسطه افزایش اشتها و عطش، مصرف مواد غذایی و نوشیدنی بیشتر شده و وزن و رطوبت بدنی زیاد می شود و چون عادت ماهانه قطع و فعالیت بدنی و تعریق کم می شود، دفع سموم از بدن کاهش پیدا می کند که تنها راه دفع مواد زائد، مدفوع است که باید درست انجام شود. اما در این دوران، به دلیل افزایش رطوبت دیواره روده و کاهش قوای گوارشی، استعداد به یبوست افزایش می یابد.

راه های رهایی از یبوست بارداری

یک مادر باردار برای رفع یبوست باید به چند نکته تغذیه ای توجه کند. دکتر میرغضنفری به مادران توصیه می کند در این دوران از آشامیدن آب بسیار سرد و گرم، خوراکی های تند و تیز و ترش و قابض اجتناب کنند . همچنین از ملین هایی همچونانجیر و آلو بخارای تازه، خشک یا خیسانده در آب ولرم و تمر هندی تازه مل

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست − 13 =

شما می‌توانید از این دستورات HTML استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>